2 Temmuz 2010 Cuma

Tea-TIME!

Take-away kültürüne sitemin,alışmam ve tekrar soğumam arasında geçen sürede insanları küçük zaman aralıklarında sürdürdükleri zevklerinin nasıl da hayata bağladığını farkettim. Kendimizi kaybedip de hızlı çekim yaşadığımız günlerde bin kat fazla hırpalanıyoruz aslında. Bu nedenle yaz-kış bu 'zaman aralıklarında' içilen İngiliz'lerin geleneksel 5 çayı -bizim için saat farketmez(:- çok zevkli sofralar hazırlanmasını sağlıyor bir yandan.

Kahve, çay içen ve içmeyenler arasında ise şöyle bir ayrım var. İçenlerin çoğu, bir iş yaparken yanında tüketiyor bu içecekleri. Alışkanlıkları ve şuursuzlaşmaları da bu noktada başlıyor. Küçük bir bölümü bunu bir rituel halinde yaşıyor (ki bence ideali budur) İçmeyenler zaten gündüz alışkanlıklarını içecekten çok yemek kültürü üzerine konumlandırıyor.The-style files'taki bu çay bardağı motifli İngiliz tarzı duvar kağıdı, kış bahçeleri ve oturma köşesi için favorim.

'Hayat Beklemez' diye koşturup duranlara bu küçük molaları öneririm. Bazen en keyifli sohbetler içki masalarında değil, 5 çaylarında yaşanır.

ps: I'm getting older... 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder